معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > دیدار سفیر کشورمان با وزیرخارجه اتیوپی


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار سفیر کشورمان با وزیرخارجه اتیوپی

جناب آقای خاکپور سفیر کشورمان در اتیوپی روز گذشته در دیدار با آقای ورکنه گبینهو وزیر خارجه اتیوپی در خصوص موضوعات مورد علاقه و همچنین راههای بسط روابط میان دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.

در این دیدار سفیر کشورمان ضمن اشاره به علاقمندی دولت ایران برای توسعه روابط با کشور اتیوپی در زمینه های مختلف گفت: تاریخ روابط دو کشور همواره شاهد دوستی ها و ارتباطات تنگانگ میان دو طرف بوده و همین امر زمینه و فضای لازم را برای تلاش در جهت تعمیق و توسعه همکاری های میان دو طرف در ابعاد مختلف هموار مینماید.

در این ملاقات همچنین آقای خاکپور با تاکید بر اشتراکات سیاسی و فرهنگی خواستار تلاش بیشتر دولت اتیوپی برای هموار نمودن مسیر توسعه همکاریها شد.

همچنین در این دیدار آقای ورکنه گبینهو وزیر خارجه اتیوپی نیز ضمن اشاره به پیشینه روابط خوب ایران و اتیوپی اظهار داشت: توسعه همکاریها در ابعاد مختلف با جمهوری اسلامی ایران که دارای تجربیات بسیار زیادی در حوزه های مختلف می‌باشد، برای کشور اتیوپی بسیار ارزشمند است و  بسط همکاریها  در زمینه های مختلف از جمله حوزه های اقتصادی از اولویتهای دولت اتیوپی بوده و در این خصوص از هرگونه تلاشی برای تسهیل در  توسعه روابط دریغ نخواهد کرد.

وی همچنین با ابراز علاقمندی برای سفر به کشورمان اظهار داشت:  امیدوارم  در اولین فرصت بتوانم به کشور ایران سفر نموده و با مقامات ایران ملاقات نمایم.


١٦:١٠ - 1396/02/19    /    شماره : ٤٥٣٩٦٠    /    تعداد نمایش : ١٢٠خروج
نقشه سایت |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | گالری تصاویر | جستجو