معرفی سفیر یا نمایندگی
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه

امروز: دوشنبه ٠٧ خرداد ١٣٩٧ |

23 لغایت 31 فروردین ماه 1397
(5 الی 11 می 2018 مطابق 15 الي 21 اردیبهشت ماه 1397)
(28 آوریل الی 4 می 2018 مطابق 8 الي 14 اردیبهشت ماه 1397)
مهمترين اخبار و تحولات اقتصادي اتيوپي (17 الي 23 مارس 2018 مطابق 26 اسفندماه 1396 الي 3 فروردین ماه 1397)
جدول تعطیلات سال 1397 سفارت جمهوری اسلامی ایران- آدیس آبابا
مهمترين اخبار و تحولات اقتصادي اتيوپي (10 الي 16 مارس 2018 مطابق 19 الي 25 اسفندماه 1396)
قایل توجه مشمولین غایب با بیش از 8 سال غیبت غیر موجه
جناب آقای خاکپور سفیر کشورمان، در ملاقات با دبیر اجرایی سازمان بین الدولی توسعه(ایگاد)، استوارنامه خود را به ایشان تقدیم کرد.
مراسم جشن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور سفرا، دیپلماتها، مقامات اتیوپی و همچنین تعداد زیادی از ایرانیان و همچنین اتباع غیر ایرانی در شهر آدیس آبابا برگزار شد
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از سفری دو روزه به مسکو و بروکسل به منظور گفتگو و تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات مربوط به اجرای برجام، دقایقی پیش به تهران بازگشت.
رئیس‌ جمهور در پیامی با تبریک فرا رسیدن روز ملی جمهوری آذربایجان ابراز اطمینان کرد که روند رو به رشد روابط تهران - باکو در زمینه‌های مختلف و در پرتو اراده سیاسی و مساعی جمیله مقامات عالی دو کشور و با تکیه بر پیوندهای مشترک بین دو ملت، بیش از پیش تقویت و تحکیم خواهد یافت.
دکتر محمد جواد ظریف و هیات سیاسی و اقتصادی همراه ساعتی پیش وارد دهلی نو شدند.
دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه دقایقی پیش در صدر هیاتی سیاسی و اقتصادی تهران را به مقصد دهلی نو ترک کرد.
خانم پرنیل کاردل نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور لبنان بعد از ظهر امروز با دکتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.
یوجانگ هیان سفیر جدید کره جنوبی در تهران بعد از ظهر امروز با وزیر امور خارجه دیدار و رونوشت استوار نامه خود را تقدیم دکتر محمد جواد ظریف کرد.
رابرت مک ایر سفیر جدید انگلستان در ایران بعد از ظهر امروز با دکتر محمد جواد ظریف دیدار و رونوشت استوار نامه خود را تقدیم وزیر امور خارجه کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام خبر فوق افزود: دکتر محمد جواد ظریف امشب در صدر یک هیات بلند پایه سیاسی و اقتصادی برای بررسی آخرین وضعیت روابط دو جانبه و گسترش و تعمیق روابط دو کشور و نیز گفتگو و تبادل نظر با مقامات هندی در خصوص تازه ترین تحولات منطقه ای و بین المللی به دهلی نو سفر می کند.
رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه درگذشت هنرمند پرآوازه و نام آشنای سینمای ایران " ناصر ملک مطیعی " را به خانواده، دوستان و علاقمندان ایشان تسلیت گفت.
نقشه سایت |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | گالری تصاویر | جستجو