معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > اهم اخبار اقتصادی اتیوپی


  چاپ        ارسال به دوست

اهم اخبار اقتصادی اتیوپی

عضویت رسمی اتیوپی در بانک سرمایه گذاری زیرساختهای آسیا

بانک توسعه زیرساختهای آسیا، به عنوان یک نهاد مالی چند ملیتی با عضویت اتیوپی در آن بانک به صورت رسمی موافقت نمود. هدف از تاسیس این بانک کمک به توسعه زیرساختها در منطقه آسیا- پاسفیک است. درخواست عضویت اتیوپی در این بانک در سال 2015 همزمان با تاسیس این بانک- با ابتکار چین- ارائه شده بود. اتیوپی امیدوار است بتواند از وامهای این بانک برای توسعه زیرساختهای خود بهره برداری کند.

 تشدید اقدامات سخت گیرانه و انقباضی کامرشیال بانک اتیوپی

کامرشیال بانک اتیوپی، بزرگترین و تنهاترین بانک دولتی اتیوپی پس از قطع وامهای تخصیص یافته به پروژه های خصوصی اقدام به قطع اعطای وام به سرمایه گذاران در بخش کشاورزی نمود. این اقدام که به صورت موقت صورت می گیرد، مشمول وامهای در دست پرداخت نیز می شود.

 تشکیل شورای تحول در بخش ساخت و ساز اتیوپی به ریاست نخست وزیر

وزارت ساخت و ساز اتیوپی اعلام کرد لایحه تشکیل شورای تحول در بخش ساخت و ساز اتیوپی به ریاست نخست وزیر این کشور نهایی شده است. معاونت شورای مذکور بر عهده وزیر ساخت و سازهای اتیوپی خواهد بود و در آن 11 تا 18 نفر از مقامات دولتی و خصوصی از جمله، گمرک، جوامع مدنی، دانشگاهها و اتحادیه ها عضو خواهند بود.

  تخصیص انرژی ویژه برای پارکهای صنعتی اتیوپی

دولت اتیوپی اعلام کرد در نظر دارد 1600 مگاوات برق برای پارکهای صنعتی کشور که می تواند اتیوپی را به یک هاب اقتصادی و صنعتی در آفریقا تبدیل نماید، اختصاص داده است. این میزان برق، 37 درصد از ظرفیت تولیدی کنونی اتیوپی را تشکیل می دهد.

 انتخاب دکتر تدروس به عنوان مدیرکل سازمان بهداشت جهانی

در جریان آخرین رقابتها برای انتخاب مدیرکل سازمان بهداشت جهانی، دکتر تدروس از اتیوپی به ریاست این سازمان جهانی انتخاب گردید. رئیس جمهور اتیوپی در پیامی این انتخاب را ثمره تلاشهای دست جمعی اتیوپیایی ها در نیل به توسعه اجتماعی و اقتصادی پایدار توصیف کرد. نخست وزیر اتیوپی نیز در پیام خود انتخاب تدروس را نشانی بر پذیرش اتیوپیایی ها و جایگاه آنها در عرصه روابط بین المللی دانست. دکتر تدروس، پیشتر وزیر بهداشت اتیوپی بود.


١٤:١٩ - 1396/03/05    /    شماره : ٤٥٧٠٩٩    /    تعداد نمایش : ٧١خروج
نقشه سایت |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | گالری تصاویر | جستجو