معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > مهمترين اخبار و تحولات اقتصادي اتيوپي


  چاپ        ارسال به دوست

مهمترين اخبار و تحولات اقتصادي اتيوپي

سرخط اخبار نشريات چاپ اتيوپي

 

وام 600 میلیون دلاری بانک جهانی به اتیوپی برای اجرای پروژه های زیربنایی

تلاش دولت اتیوپی برای تامین منابع مالی پروژه سد رنسانس در داخل

مقابله اتیوپی با طرح شرکت Nestleبرای کاشت قهوه اتیوپی در برزیل

تاسیس کنفدراسیون کارفرمایان در اتیوپی


 

وام 600 میلیون دلاری بانک جهانی به اتیوپی برای اجرای پروژه های زیربنایی

بانک جهانی اعلام کرد با اعطای وام و وام بلاعوض600 میلیون دلاری به اتیوپی به منظور اجرای پروژه های راهی و زیربنایی موافقت کرده است. بانک جهانی در بیانیه خود هدف از پرداخت این وام را تقویت ظرفیت و توان اجرایی دولتهای منطقه ای اتیوپی، تقویت زیرساختهای شهری و ارتقای توسعه اقتصاد محلی کشور اعلام نمود.

تلاش دولت اتیوپی برای تامین منابع مالی پروژه سد رنسانس از داخل

شورای ملی هماهنگی مشارکت عمومی در ساخت سد بزرگ رنسانس با تاکید بر عزم دولت برای تامین منابع مالی ساخت سد در داخل از فروش اوراق قرضه به ارزش 100 میلیون بیر خبر داد. این اوراق در هماهنگی با کامرشیال بانک و بانک توسعه اتیوپی منتشر شده و توسط سفارتخانه های این کشور در خارج نیز قابل عرضه است. تاکنون 64 درصد از پروژه سد تکمیل شده است.

مقابله اتیوپی با طرح شرکت Nestleبرای کاشت قهوه اتیوپی در برزیل

سازمان توسعه و بازاریابی چای و قهوه اتیوپی اعلام کرد خبرهای منتشر شده درخصوص طرح شرکت Nestleبرای کاشت قهوه اتیوپی در برزیل را بررسی و در صورت صحت با آن برخورد خواهد کرد. آقای سانی ردی، مدیرعامل این سازمان این اقدام را «هشداری برای محصولات اتیوپی» توصیف کرد. شرکت سوئیسی نسل در گزارشی که در بلومبرگ به چاپ رسیده است اعلام کرد این شرکت از دولت برزیل اجازه کشت این محصول را دریافت کرده است. قهوه مهمترین محصول صادراتی اتیوپی می باشد.

تاسیس کنفدراسیون کارفرمایان در اتیوپی

به منظور لابی در مجامع دولتی در موضوعات سیاستهای ملی، استانداردها و قوانین کاری، اشتغال و موضوعات اجتماعی- اقتصادی، کنفدراسیون کارفرمایان اتیوپی متشکل از 5 اتحادیه کنونی راه اندازی می شود. اتحادیه های کنونی عبارتند از هتل، شرکتهای کوچک و متوسط، خدمات آب و آبرسانی، فدراسیون کارفرمایان آدیس آبابا و فدراسیون کارفرمایان آمهارا. رئیس این کنفدراسیون نیز سه هفته دیگر در جریان نشست عمومی برگ


١٠:٤١ - 1397/01/03    /    شماره : ٥٠٦٠٠٠    /    تعداد نمایش : ٩٨خروج
نقشه سایت |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | گالری تصاویر | جستجو