معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > مهمترين اخبار و تحولات اقتصادي اتيوپي


  چاپ        ارسال به دوست

مهمترين اخبار و تحولات اقتصادي اتيوپي

 

برنامه دولت اتیوپی برای تقویت انرژیهای تجدیدپذیر

تلاش دولت اتیوپی برای توسعه شبکه بانکی خود در قاره آفریقا

برگزاری فروم اقتصادی اتیوپی- کره جنوبی


 

 

برنامه دولت اتیوپی برای تقویت انرژیهای تجدیدپذیر

دولت اتیوپی از عزم خود برای تقویت بخش انرژیهای تجدیدپذیر خبر داد. وزارت اقتصاد و دارایی اتیوپی اعلام کرد در این راستا این وزارتخانه قرارداد وام 201 میلیون دلاری با دولت دانمارک امضا کرده است که در پروژه های توسعه مزارع انرژی بادی استفاده خواهد شد. براساس برنامه ریزی به عمل آمده از سوی دولت اتیوپی، قرار است تا سال 2020 تولید برق این کشور از 4200 مگاوات به 17250 مگاوات افزایش پیدا کند.

تلاش دولت اتیوپی برای توسعه شبکه بانکی خود در قاره آفریقا

کامرشیال بانک اتیوپی (یکی از دو بانک دولتی اتیوپی) اعلام کرد در نظر دارد در سال آینده مالی این کشور، اولین شعبه خود را در آفریقای جنوبی افتتاح کند. براساس اعلام این بانک مراحل مطالعاتی افتتاح اولین شعبه این بانک در سودان به پایان رسیده و مراحل مطالعاتی افتتاح شعبه در آفریقای جنوبی نیز آغاز شده است.

برگزاری فروم اقتصادی اتیوپی- کره جنوبی

فروم اقتصادی اتیوپی و کره جنوبی در شهر بوسان کره جنوبی برگزار گردید. در جریان این فرم، وزیر اقتصادی اتیوپی ضمن اشاره به فرصتهای سرمایه گذاری کره ای‌ها در اتیوپی خواستار بهره مندی از تجربیات کره و نیز حضور فعال شرکتهای این کشور در انتقال فناوری به اتیوپی گردید. در جریان این فروم اقتصادی 20 شرکت بزرگ، کوچک و متوسط کره ای ازجمله سامسونگ حضور داشتند.


١٣:١٤ - 1397/03/12    /    شماره : ٥١٨٨٩٩    /    تعداد نمایش : ٥١خروج
نقشه سایت |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | گالری تصاویر | جستجو