معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > مهمترين اخبار و تحولات اقتصادي اتيوپي


  چاپ        ارسال به دوست

مهمترين اخبار و تحولات اقتصادي اتيوپي

  تلاش اتیوپی برای تعیین مبادی جدید ورود سوخت به کشور

شرکت تامین نفت اتیوپی اعلام کرد متعاقب توافق صلح بین اتیوپی و اریتره، آدیس آبابا در نظر دارد از سال 2019 از بندر عصب در اریتره به عنوان یکی از مبادی واردات سوخت خود استفاده کند. براین اساس قرار است طی هفته آینده هیاتی متشکل از نمایندگان شرکت و برخی دیگر از ارگانهای دولتی از جمله بانک مرکزی و گمرک اتیوپی به منظور ارزیابی تاسیسات آن بندر به اریتره سفر کنند. در حال حاضر 95 درصد سوخت مورد نیاز اتیوپی از ترمینال Horizonجیبوتی به اتیوپی صادر می شود. هم اینک نیمی از ظرفیت ترمینال مورد اشاره در اختیار اتیوپی قرار دارد. اتیوپی مدعی است که بندر هوریزون ظرفیت لازم برای تامین نیازهای سوختی اتیوپی را ندارد.

آغاز ارزیابی صندوق بین المللی پول از وضعیت اقتصادی اتیوپی

وزارت اقتصاد اتیوپی اعلام کرد ارزیابی وضعیت و رشد اقتصادی اتیوپی توسط تیم صندوق بین المللی پول به ریاست جولیو اسکولانو آغاز شده و تا 27 سپتامبر ادامه پیدا خواهد کرد. سیاستهای پولی و مالی، ارزیابی بخش های مالی و کلیت اقتصاد اتیوپی مهمترین محورهای این ارزیابی را تشکیل می دهند. اهمیت این ارزیابی به تلاشهای دولت اتیوپی به اخذ وامهای جدید از بانک جهانی و صندوق بین المللی پول و نیز استمهال وام های گذشته باز می گردد.

ظرفیت اتیوپی برای تولید 10 هزار مگاوات برق از منابع گرمازمینی

وزارت آب، آبیاری و برق اتیوپی اعلام کرد این کشور قادر به تولید 10 هزار مگاوات برق از منابع گرمازمینی است. این وزارتخانه همچنین اعلام کرد انرژیهای تجدیدپذیر و اقتصاد سبز دو اولویت اصلی دولت در حوزه های اقتصادی است. در حال حاضر کشورهای ایسلند و ژاپن به همراه بانک جهانی آمادگی خود را برای توسعه همکاری ها با اتیوپی در زمینه گرمازمینی اعلام کرده اند.

وزارت خارجه اتیوپی، معرفی جاذبه های توریستی کشور را از مهمترین وظایف سفارتخانه های آن دانست.

سخنگوی وزارت خارجه اتیوپی، معرفی ظرفیتهای توریستی کشور را از مهمترین وظایف سفارتخانه های این کشور معرفی کرد. ملس آلم، ضمن اشاره به دستاوردهای کشور در بخش توریسم در سال گذشته، بی ثباتی های سیاسی کشور، نبود ارز کافی و بی انگیزگی دیپلماتهای اتیوپی را مهمترین موانع فراروی این وظیفه دانست. به گفته وی در سال گذشته اتیوپی موفق به کسب درآمد 5/3 میلیارد دلار از بخش توریسم و ایجاد 177 هزار شغل شده است.

 

 


١٦:٢٦ - 1397/06/30    /    شماره : ٥٣٥٩٧٦    /    تعداد نمایش : ٢٩خروج
نقشه سایت |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | گالری تصاویر | جستجو